Tüm Zamanların En Çok Gişe Yapan Filmleri

Filmler, farklı konuları işliyor oldukları gibi severleri tarafından her zaman sinemada da gişe rekorları kırıyorlar. Tarih boyunca fark yaratmayı başaran filmler tüm zamanların en çok gişe yapan filmleri olmalarıyla beraber rakiplerine fark atıyorlar.

Tüm Zamanların En Çok Gişe Yapan Filmleri

Avatar(2009) – $2.7 Milyar


Tüm Zamanların En Çok Gişe Yapan Filmleri listemizde ilk sırada Avatar filmi yer almaktadır. Şu ana dek gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisi olarak kabul edildiği gibi Avatar gişe hasılatıyla da dudak uçuklatıyor. Fantastik/Bilim Kurgu kategorisinin filmi 7.8’lik IMBD puanına sahiptir. James Cameron’un yönetmenliğini üstlendiği Avatar, en yakın rakibiyle 600 milyon dolarlık farka sahip.

Titanic(1997) – $2.1 Milyar

Tüm Zamanların En Çok Gişe Yapan Filmleri listemizdeki ikinci filmimiz Titanic filmidir. Gerçek bir kazadan uyarlama olan Titanic filmi, 1997 yapımı filmler arasında döneminin uzun süre boyunca en iyisi konumunda bulunuyordu. Dram, aşk ve trajedinin bir arada yer aldığı film en iyi filmler listesinde.Film 1912 yılında ilk seferine çıktığında batan İngiliz gemisi Titanic’in gerçek hikayesini anlatıyor.

Yıldız Savaşları : Güç Uyanıyor (2015) – $2 Milyar

Star Wars efsanesinin The Force Awakens bölümü olan 2015 yapımı film beklendiği üzere rekor giriş hasılatı yakalamayı başardı. Yıldız Savaşları serisinin yedinci filmi olarak yayınlandı.

Jurassic World(2015)- $1.7 Milyar

En fazla gişe yapan filmlerden biri de Jurassic World filmidir. Film 1993 yılında yapılan filmin devamı niteliğindedir.

The Avengers (2012)– $1.5 Milyar

Marvel çizgi romanının sinemaya uyarlanışı yıllardır süper kahraman kategorisini domine etmeyi başardı. Avengers ile birlikte farklı bir seviyeye ulaşmayı başaran Marvel, en yüksek gişe oranını da yakalamış oldu.

Hızlı ve Öfkeli 7 – $1.4 Milyar

2015 yapımı film, Hızlı ve Öfkeli serisinin son üyesi olarak sinemalarda yer aldı. Uzun süre boyunca beklenmiş olmasının ardından yayınlandığı tarihten itibaren yoğun ilgiye sahip oldu.

Yenilmezler: Ultron Çağı (2015) – $1.3 Milyar

Demir adam, Kaptan Amerika, Kara Dul ve Thor “Avengers” serisinin yeni filminde tekrar buluştular.Film 1.3 milyar dolarlık gişe yaparak listemizde yer almayı hak etti.

Harry Poter ve Ölüm Yadigarları, Bölüm 2(2011)– $1.2 Milyar

Dünya çapında 500 milyondan fazla Harry Potter kitabı satıldı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Harry Potter’ın büyücü dünyasının sinemaya aktarılan son bölümü de 1.3 milyar dolar hasılat yaptı. Film üç dalda oskar adayı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir